Un accident produs în nord-vestul Germaniei, în care a fost implicat un camion încărcat cu 6.000 de găini, a condus la moartea majorităţii păsărilor transportate, informează sâmbătă DPA.
Conducătorul camionului a suferit răni uşoare şi a fost transportat la un spital din oraşul Vechta, la sud-vest de Bremen, a indicat poliţia.
Din primele constatări a reieşit că vehiculul a virat la stânga şi a părăsit carosabilul în dreptul unei curbe la dreapta, a lovit un copac şi s-a răsturnat pe o laterală.
Circulaţia a fost suspendată în zona drumului pe care s-a produs accidentul.
Potrivit estimărilor poliţiei, pagubele se ridică la aproximativ 150.000 de euro, relatează Agerpres.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Explozia de la Torino a fost un act de răzbunare la adresa unei românce. Autorul a fost arestat
Bogdan Bolojan /
05 iul 2025, 19:48
Tragedia care a zguduit orașul Torino în noaptea de 30 iunie capătă contururi tot mai clare, iar datele anchetei confirmă o ipoteză cutremurătoare: explozia violentă dintr-o clădire de locuințe de pe via Nizza 389 ar fi fost provocată intenționat, ca gest de răzbunare personală, iar ținta ar fi fost o femeie de naționalitate română. În urma deflagrației, un tânăr italian în vârstă de 33 de ani, Jacopo Peretti, și-a pierdut viața, iar alte cinci persoane au fost rănite, printre care o fetiță de 6 ani și un băiat de 12 ani.