Un grav accident produs în Italia, la Genzano, Roma, Italia. Protagoniști - doi șoferi români.
Potrivit ilmamilio.it, accidentul a avut loc în această dimineață, în jurul orei 10.15 atunci când un șofer român, în vârstă de 33 de ani, la volanul unui BMW, a lovit în plin o altă mașină, un Ford Fiesta, condus de un alt român, în vârstă de 46 de ani.
Citește și Italia. ROMÂN, omorât în BĂTAIE de doi conaționali. Au vrut să ȘTEARGĂ urmele CRIMEI
În urma impactului, autoturismul Ford a fost proiectat într-un copac, iar șoferul a rămas încarcerat. Bărbatul a fost grav rănit.

Autoritățile trebuie să stabilească acum cu exactitate cum s-a produs nefericitul eveniment.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Explozia de la Torino a fost un act de răzbunare la adresa unei românce. Autorul a fost arestat
Bogdan Bolojan /
05 iul 2025, 19:48
Tragedia care a zguduit orașul Torino în noaptea de 30 iunie capătă contururi tot mai clare, iar datele anchetei confirmă o ipoteză cutremurătoare: explozia violentă dintr-o clădire de locuințe de pe via Nizza 389 ar fi fost provocată intenționat, ca gest de răzbunare personală, iar ținta ar fi fost o femeie de naționalitate română. În urma deflagrației, un tânăr italian în vârstă de 33 de ani, Jacopo Peretti, și-a pierdut viața, iar alte cinci persoane au fost rănite, printre care o fetiță de 6 ani și un băiat de 12 ani.