În Europa se impun din nou restricții draconice: „Altfel nu mai scăpăm de pandemie niciodată!”
Spania intră din nou în stare de urgență, iar premierul vrea ca măsura să fie în vigoare pentru șase luni. Călătoriile între regiuni vor fi interzise, la fel deplasarea pe timpul nopții.