Rareş Bogdan: „Îl considerăm pe Nicolae Ciucă cel mai bun candidat pentru Cotroceni” / Sursa foto: Facebook Rareș Bogdan
Rareş Bogdan a afirmat, miercuri, la emisiunea „Marius Tucă Show”, că după 6 decembrie, când vor fi alegerile parlamentare, PNL va guverna tot cu Ludovic Orban premier. Prim vicepreşedintele PNL a respins varianta ca el să fie alternativa de prim-ministru la Ludovic Orban.
„Orban cunoaște România din multiple zone. A fost peste așteptările multora. Omul a muncit enorm”, a spus Rareș Bogdan, la „Marius Tucă Show”.
În același context, vicepreşedintele PNL a spus că Nicușor Dan este candidatul susținut de PNL la Primăria Capitalei.
„Candidatul nostru e Nicușor Dan. Noi vom guverna patru ani și jumătate România. Iohannis e într-un parteneriat cu noi. PNL merge pe varianta Ludovic Orban”, a adăugat Rareș Bogdan.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
S-a aflat cauza căderii de electricitate din Spania: "Au fost două evenimente importante"
Bogdan Bolojan /
29 apr 2025, 22:25
Luni, 28 aprilie, Peninsula Iberică s-a confruntat cu o întrerupere de curent de proporții, ce a afectat milioane de cetățeni din Spania și Portugalia. Primele explicații oficiale au fost făcute publice de operatorul rețelei de transport al energiei electrice din Spania, Red Eléctrica de España (REE), care a confirmat că prăbușirea sistemului a avut la bază o combinație de factori tehnici, în special o cădere bruscă a producției de energie solară, ceea ce a dus la o reacție în lanț în rețea.