Microbuz cu români, accident grav cu un autoturism: Planul roșu a fost activat

microbuz-cu-romani--accident-grav-cu-un-autoturism-planul-rosu-a-fost-activat
Microbuz cu români, accident grav cu un autoturism: Planul roșu a fost activat
Un accident a avut loc, luni, între un microbuz de transport persoane și un autoturism în județul Teleorman. Sunt 9 persoane implicate.

Accidentul s-a produs pe DN 6, la ieșire din Alexandria spre București.

„Având în vedere numărul persoanelor implicate, pentru gestionarea misiunii de răspuns, la nivelul județului a fost activat Planul Roșu de Intervenție. Din informațiile primite pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, în accident sunt implicate 9 persoane. La fața locului, echipajele operative intervin cu o autospecială de descarcerare, o autospecială de stingere, o autospecială de transport personal și victime multiple, 7 ambulanțe SMURD și 4 ambulanțe SAJ, dintre care una cu medic”, a informat ISU Teleorman.

Conform Poliției Teleorman, șoferul mașinii ar fi intrat în coliziune cu un microbuz.

În urma accidentului, 9 persoane, între care un copil, au fost rănite.

Victimele au fost transportate la spital, iar șoferii testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

Alte știri de interes
SONDAJ DE OPINIE
Credeți că România valorifică suficient experiența celor din diaspora?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close