Mark Zuckerberg, audiat după ce a fost dat în judecată pe motiv că rețele de socializare au fost create pentru a genera dependență
18 Februarie 2026
Directorul Şcolii 29 Constanţa, Ion-Denys Ciorogaru, a demisionat. Anunţul a fost făcut chiar de dascăl pe contul sau de Facebook şi confirmat luni, 5 octombrie, de inspectoul general al Inspectoratului Şcolar Judeţean, Sorin Mihai.
"Am considerat că această noua reclamaţie, după ce am fost reclamat de mai multe ori la CNCD, minister, ISJ, instanţă, Curtea de Conturi etc, are legătură strict cu persoana mea. Dacă acum au ajuns să ia copiii cu dubă, să amendeze şcoala ... doar ca să scape unii de mine? Am ales ... şi mi-am depus demisia!", a scris directorul Şcolii 29.
[citeste si]