Aceasta este cea mai mare schimbare din satul românesc. ”E mai greu că nu mai e nimeni pe-aici, prin jur”
06 Iunie 2026
Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) "Dobrogea", copilul în vârstă de o lună a rămas în maşină după ce portierele acesteia s-au încuiat şi blocat automat.
În urma primirii unei alerte prin 112, la faţa locului au fost mobilizate două echipaje - SMURD şi autospeciala de descarcerare.
Pompierii au spart unul dintre geamurile autovehiculului şi au scos în siguranţă bebeluşul, acesta neavând nevoie de îngrijiri medicale.
[citeste si]