Austria. Șofer ROMÂN, două ACCIDENTE în doar câteva minute

austria_accident_roman_beat
Un tânăr român, în vârstă de 24 de ani, a comis două accidente în doar câteva minute, pe o stradă din orașul Lienz, din Austria. 

Primul accident a fost comis vineri seară, în orașul Lienz din sudul Austriei, în jurul orei locale 21.54, când românul a lovit cu mare viteză o mașină parcată, în care se afla o persoană, anunță observator.tv.

Românul a plecat însă de la locul accidentului și a continuat să gonească pe stradă. Câteva minute mai târziu însă, șoferul de 24 de ani a pierdut din nou controlul. Mașina sa a spulberat un transformator electric și a căzut peste zidul unei case.

În impact, tânărul român a fost rănit foarte grav, în timp ce automobilul a fost complet distrus. Potrivit osttirol-heute.at, un pieton polonez aflat în intersecție a fost și el rănit ușor. Recuperat de echipa de descarcerare, șoferul a fost transportat la spital. Potrivit anchetatorilor, românul avea o alcoolemie 1,6 mg/l.

[citeste si]

Alte știri de interes
x close