Prin apel 112, Poliția Capitalei a fost sesizată, în această dimineață, că un tânăr de 17 ani a fost victima unei agresiuni, persoane necunoscute stropindu-l cu o substanță adezivă, după care au încercat să-l incendieze.
Tânărul a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale, anunță Antena 3.
Cazul a fost preluat de Parchetul de pe lângă Tribunalul București și Serviciul Omoruri, fiind efectuate cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tentativă de omor, în vederea stabilirii situației de fapt și pentru identificarea agresorilor.
La acest moment mai multe persoane sunt audiate.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Banii călătorilor Blue Air rămân pierduți. Compania intră oficial în faliment
Bogdan Bolojan /
10 iul 2025, 19:40
Blue Air, odinioară unul dintre principalii operatori aerieni din România, a intrat oficial în faliment. Decizia a fost luată după luni întregi de încercări nereușite de a atrage un investitor care să salveze compania. Anunțul a fost făcut printr-un comunicat transmis de Infinexa, societatea care îndeplinește rolul de lichidator judiciar al operatorului aerian.