Spania: Româncă, în stare gravă, după ce paramedicii au resuscitat-o miraculos

resuscitare
Ambulanță
Medicii spanioli au reușit să resusciteze o româncă în vârstă de 37 de ani după ce s-a înecat într-o pisicină din Almàssera.

O femeie de 37 de ani, de naționalitate română, se află internată la Spitalul Clinic din València, după ce a rămas mai mult de douăzeci de minute fără puls și cu simptome de înec, după ce s-a înecat în piscina municipală Almássera.

Acțiunea rapidă a agenților Poliției Locale din Almassera și a sănătății SAMU a reușit să stabilizeze femeia cu manevre de resuscitare cardiopulmonară. 

Tragicul eveniment a avut loc ieri, la ora 14:30, la piscina municipală Almàssera. Polițiștii locali au ajuns rapid la locul faptei. Agenții au efectuat un masaj cardiac asupra femeii, care nu a avut puls, până la sosirea personalului medical.

După douăzeci de minute de manevre de resuscitare, au reușit să stabilizeze femeia, care a fost internată în stare gravă la spitalul Clínic de València, unde rămâne spitalizată, informează publicația spaniolă Levante.

Vezi și: Româncă ucisă cu 50 de lovituri de cuţit în Belgia

Alte știri de interes
x close