Tragedie pentru o familie din Pitești. Nicolae avea doar 57 de ani și nimic nu anunța un final al vieții sale atât de brusc. Bărbatul și-a și-a pierdut viața în timpul unei curse în Germania.
Angajat al firmei de transport Titanic Grup, românul a murit după ce i s-a făcut rău chiar în timp ce se afla într-o fabrică a companiei Audi din Ingolstadt, pregătit să încarce.
Potrivit colegilor, Nicolae Dumitrescu se afla în interiorul fabricii, iar camionul său era poziționat la rampă pentru încărcare. La un moment dat, bărbatul a început să se simtă rău și a acuzat dureri puternice în piept. Angajații fabricii au chemat imediat ambulanța, care l-a preluat și l-a transportat spre cel mai apropiat spital.
Din nefericire, Nicolae a murit pe drum. Inima sa n-a mai rezistat până la unitatea medicală.
Potrivit surselor citate de publicația locală Argeș Press, camionul românul a rămas în locul de încărcare din fabrica germană, acolo unde cursa sa s-a încheiat tragic.
Bărbatul avea 57 de ani, era divorțat și lasă în urmă o fiică de 20 de ani.
Vestea morții sale a stârnit un val de mesaje de condoleanțe din partea colegilor și prietenilor, care îl descriu drept un om respectat și mereu dispus să îi ajute pe cei din jur.
„Acest om a ajutat foarte multe persoane și a făcut-o din tot sufletul. Nu s-a certat cu nimeni, nu a jignit pe nimeni. A fost o persoană cu foarte mult bun-simț. Pentru mine a fost omul cu cel mai mare caracter. Dumnezeu să-l odihnească”, a scris un coleg al camionagiului pe grupul de comunicare al șoferilor.