O persoană a decedat, iar o a doua a fost transportată la spital cu multiple traumatisme în urma unui accident rutier produs, vineri, pe raza comunei Preuteşti, a informat purtătorul de cuvânt al ISU Suceava, Alin Găleată.
Potrivit sursei citate, accidentul s-a produs în urma coliziunii dintre o autobetonieră şi autoturismul în care se aflau două tinere în vârstă de 21 de ani, respectiv 19 ani. La faţa locului au intervenit pompierii militari cu o autospecială de descarcerare şi o ambulanta SMURD, în sprijinul cărora a ajuns un echipaj de la Serviciul de Ambulanţă Judeţean Suceava.
Pentru tânăra în vârstă de 21 de ani s-a declarat decesul, iar cea de-a doua a fost transportată la spital conştientă, dar cu multiple traumatisme. Sursa citată a precizat că şoferul autobetonierei nu a necesitat transportul la spital. Poliţia cercetează cauzele şi împrejurările în care s-a produs accidentul.
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
A murit Mihai Leu. Mesajul familiei, în miez de noapte
Bogdan Bolojan /
02 iul 2025, 00:17
România a pierdut în seara zilei de 1 iulie 2025 una dintre cele mai emblematice figuri ale sportului: Mihai Leu, campion mondial la box și fost campion național la raliuri, a încetat din viață la vârsta de 56 de ani, pe un pat de spital de la Institutul Clinic Fundeni din București. Deși ani de-a rândul a luptat cu o boală nemiloasă, în stilul său caracteristic de luptător, corpul său a cedat în cele din urmă în fața recidivei cancerului de colon, boală cu care fusese diagnosticat prima dată în 2014.