De Valentine’s Day, primarul Londrei, Sadiq Khan, le-a transmis românilor şi celorlalţi europeni că îi iubeşte şi îi apreciază.
Primarul Londrei, Sadiq Khan, a transmis, vineri, pe Twitter un mesaj europenilor de Valentine's Day.
„Pentru toţi europenii care locuiesc în Londra: Londra vă iubeşte!", a scris Sadiq Khan.
Mesajul este însoțit de un filmuleț, în care „Te iubesc" este spus în mai multe limbi europene, printre care și româna.
Anul trecut, Sadiq Khan a petrecut cu românii din Londra, care pot vota la alegerile locale pentru primarul de origine pakistaneză.
În capitala Marii Britanii sunt peste 160.000 de români, adică aproape 2 la sută din populaţia oraşului, scrie Mediafax.
[citeste si]
Noile restricții din Italia, valabile din 6 martie. Vor fi în vigoare si de Paști
Bogdan Bolojan /
1 mar 2021, 10:39
Guvernul lui Mario Draghi se pregătește să aprobe noul decret care va intra în vigoare pe 6 martie. Noile reguli ar trebui să fie valabile până la 6 aprilie și, prin urmare, să includă Paștele. Linia rămâne aceea a rigurozității: prin urmare, interzicerea deplasărilor între regiuni, interzicerea accesului la locuințele suplimentare deținute în zona roșie, închiderea stațiunilor de schi chiar și în timpul sărbătorilor. Cu toate acestea, ne îndreptăm spre redeschiderea cinematografelor și a teatrelor. Vă prezentăm mai jos toate restricțiile.