Nou ministru de Interne. Dragnea a vândut funcția lui Carmen Dan pentru un vot. A RECUNOSCUT

dragnea
Marian Oprișan recunoaște că i s-a propus funcția de ministru de Interne pentru a rămâne alături de Liviu Dragnea. 

Încă de dimineață au apărut informații conform cărora Liviu Dragnea a promis funcții de miniștri și de conducere în Partidul Social Democrat baronilor locali pentru a nu vota împotriva lui la Comitetul Executiv care are loc astăzi.

Printre informații s-a vehiculat și aceea conform căreia Dragnea i-ar fi promis lui Marian Oprișan, baronul de Vrancea, funcție de ministru de Interne. Întrebat despre acest lucru, Oprișan nu a negat, dar a spus că acest lucru va fi posibil din 2020.

"Poate în 2020. Deocamdată am depus un jurământ și am o obligație față de cetățenii din Vrancea", a spus Oprișan în urmă cu scurt timp.

Alte știri de interes
SONDAJ DE OPINIE
Aveți încredere în sursele oficiale de informare (cele care țin de instituțiile publice)?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close