O tânără l-a fotografiat pe bătrânul care a murit la o săptămână după mitingul diasporei. Ea l-a mângâiat pe mână și l-a rugat să aibă grijă de el.
”Sunt in stare de soc. Acesta este Ilie Gazea, batranul mort? Asa inteleg din aceasta filmare (https://www.facebook.com/.../videos/vb.61.../10156479943768608/...). Ar putea cineva sa confirme? L-am fotografiat in decursul minutelor petrecute in apropierea lui si langa el. Avea neincetat hemoragie nazala, cum se poate vedea si in cateva fotografii. L-am mangaiat pe mana si l-am rugat sa aiba grija de el. Se simtea rau, era cat se poate de evident. :((((
10 august 2018, Piata Victoriei, Bucuresti
© andreea balaurea” a scris Andreea Balaurea pe Facebook, acolo unde a postat fotografii cu bătrânul mort.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
A murit Mihai Leu. Mesajul familiei, în miez de noapte
Bogdan Bolojan /
02 iul 2025, 00:17
România a pierdut în seara zilei de 1 iulie 2025 una dintre cele mai emblematice figuri ale sportului: Mihai Leu, campion mondial la box și fost campion național la raliuri, a încetat din viață la vârsta de 56 de ani, pe un pat de spital de la Institutul Clinic Fundeni din București. Deși ani de-a rândul a luptat cu o boală nemiloasă, în stilul său caracteristic de luptător, corpul său a cedat în cele din urmă în fața recidivei cancerului de colon, boală cu care fusese diagnosticat prima dată în 2014.