Deputatul PNL, Florin Roman, vine cu gluma zilei făcând referire la faptul că PSD nu și-a desemnat încă un candidat pentru alegerile prezidențiale.
Întrucât PSD nu a reușit să își desemneze încă un candidat pentru alegerile prezidențiale care ar avea șanse în fața președintelui Klaus Iohannis, Florin Roman dă o soluție: Ana Maria Prodan.
„PSD să o propună pe Ana Maria Prodan la prezidențiale, dacă vor să-l bată pe Iohannis”, a postat pe pagina de Facebook deputatul PNL. Roman a mai adăugat: „Este singura șansă”.
Florin Roman face referire la palma pe care Ana Maria Prodan i-a dat-o lui Dan Alexa, antrenorul celor de la Astra.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Explozia de la Torino a fost un act de răzbunare la adresa unei românce. Autorul a fost arestat
Bogdan Bolojan /
05 iul 2025, 19:48
Tragedia care a zguduit orașul Torino în noaptea de 30 iunie capătă contururi tot mai clare, iar datele anchetei confirmă o ipoteză cutremurătoare: explozia violentă dintr-o clădire de locuințe de pe via Nizza 389 ar fi fost provocată intenționat, ca gest de răzbunare personală, iar ținta ar fi fost o femeie de naționalitate română. În urma deflagrației, un tânăr italian în vârstă de 33 de ani, Jacopo Peretti, și-a pierdut viața, iar alte cinci persoane au fost rănite, printre care o fetiță de 6 ani și un băiat de 12 ani.