Trupul neînsuflețit al unui român, în vârstă de 40 de ani, a fost găsit, ieri, în Savoie, un departament în sud-estul Franței, situat în regiunea Ron-Alpi.
Potrivit presei din Franța, corpul românului a fost găsit într-un pârâu de lângă Valea Prariond, în Val d'Isère, parțial dezbrăcat, hainele lui fiind găsite de autorități pe mal.
Conform unei prime ipoteze, românul pare să se fi înecat, întrucât nu au fost găsite urme de violență pe trupul neînsuflețit. Însă, anchetatorii nu exclud nicio pistă, fiind deschisă o investigație pentru a stabili cu exactitate cum s-a petrecut tragedia.
Corpul românului a fost transportat la morgă pentru a i se efectua autopsia. Concluziile nu sunt cunoscute până în prezent.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Tagurile articolului:
Franta
inecat
roman
Banii călătorilor Blue Air rămân pierduți. Compania intră oficial în faliment
Bogdan Bolojan /
10 iul 2025, 19:40
Blue Air, odinioară unul dintre principalii operatori aerieni din România, a intrat oficial în faliment. Decizia a fost luată după luni întregi de încercări nereușite de a atrage un investitor care să salveze compania. Anunțul a fost făcut printr-un comunicat transmis de Infinexa, societatea care îndeplinește rolul de lichidator judiciar al operatorului aerian.