Cinci persoane au fost rănite, sâmbătă, pe DN 3, în zona localității Ileana, din județul Călărași, după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat. Traficul rutier este blocat.
Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române a transmis că traficul este întrerupt pe DN 3 Fundulea – Lehliu, în zona localității Ileana, județul Călărași, pentru acordarea de îngrijiri medicale victimelor unui accident rutier.
Primele informații arată că cinci persoane sunt rănite, după ce o mașină s-a răsturnat în afara carosabilului.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
S-a aflat cauza căderii de electricitate din Spania: "Au fost două evenimente importante"
Bogdan Bolojan /
29 apr 2025, 22:25
Luni, 28 aprilie, Peninsula Iberică s-a confruntat cu o întrerupere de curent de proporții, ce a afectat milioane de cetățeni din Spania și Portugalia. Primele explicații oficiale au fost făcute publice de operatorul rețelei de transport al energiei electrice din Spania, Red Eléctrica de España (REE), care a confirmat că prăbușirea sistemului a avut la bază o combinație de factori tehnici, în special o cădere bruscă a producției de energie solară, ceea ce a dus la o reacție în lanț în rețea.