Un taximetrist constănțean a fost amendat de Poliția Locală cu 100 de lei pentru că a refuzat o cursă, deoarece locația cerută de client era prea apropiată.
Potrivit Poliției Locale Constanța, incidentul a avut loc în zona Gării CFR din Constanța.
Șoferul de taxi nu a vrut să îl ducă pe constănțean la destinația cerută pentru că era prea aproape și cursa ar fi fost prea scurtă.
Taximetristul a fost amendat cu 100 de lei.
„Dacă un taximetrist refuză o cursă, deşi este liber, vă cere mai mulţi bani, vorbeşte urât sau refuză să pornească aparatul de taxat şi vă cere o altă sumă de bani, puteți depune o reclamație la firma de care aparține taxiul sau puteți semnala problema la Direcția Generală Poliția Locală”, spun polițiștii locali.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Explozia de la Torino a fost un act de răzbunare la adresa unei românce. Autorul a fost arestat
Bogdan Bolojan /
05 iul 2025, 19:48
Tragedia care a zguduit orașul Torino în noaptea de 30 iunie capătă contururi tot mai clare, iar datele anchetei confirmă o ipoteză cutremurătoare: explozia violentă dintr-o clădire de locuințe de pe via Nizza 389 ar fi fost provocată intenționat, ca gest de răzbunare personală, iar ținta ar fi fost o femeie de naționalitate română. În urma deflagrației, un tânăr italian în vârstă de 33 de ani, Jacopo Peretti, și-a pierdut viața, iar alte cinci persoane au fost rănite, printre care o fetiță de 6 ani și un băiat de 12 ani.