S-a aflat cine e femeia care a furat borseta cu bani uitată de un client, în farmacie la Sibiu

borseta-furta-sibiu
O femeie din Sibiu și-a însușit o borsetă plină cu bani uitată în farmacie de un client.

Femeia care a furat, dintr-o farmacie din Sibiu, o borsetă cu aproape 13.000 de euro uitată de către un bărbat, a fost demascată. Sibianca a aruncat o parte din bani la gunoi.

O persoană a sunat la Poliție, vineri, cu informații despre femeia surprinsă de camerele de luat vederi.

Este vorba despre o sibiancă în vârstă de 51 de ani.

Conform Poliției Sibiu, la locuința acesteia a fost găsită o parte din bani. Borseta, documentele și o altă parte din bani au fost găsite într-un container pentru deșeuri din apropierea imobilului în care locuiește femeia. Femeia le-a spus polițiștilor că a aruncat bunurile după ce ar fi încercat să ardă o altă parte din banii aflați în borsetă.

Astfel, au fost recuperate toate documentele și cardurile bancare, precum și suma de aproximativ 7.500 de euro și 1.325 de lei.

Femeia e cercetată pentru însușirea fără drept a bunului găsit, relatează Mediafax.

[citeste si]

Bogdan Bolojan Este redactor-șef al publicației ȘtiriDiaspora din anul 2017.Are o experiență de 13 ani în presă. A fost asistent de producție TV, apoi reporter de televiziune și în final drumul l-a dus în presa scrisă. A fost timp de doi ani redactor la DCNews.ro, iar apoi a preluat proiectul publicației ȘtiriDiaspora.ro.
Alte știri de interes
x close