O mașină a lovit pietonii din fața unei moschei, iar poliția refuză să facă pentru moment comentarii cu privire la incident.
Poliţia britanică a anunţat că două persoane au fost transportate la spital după ce o maşină a lovit pietoni marţi în faţa unei moschei din nord-vestul Londrei, informează miercuri radio LBC, relatează Reuters.
Poliţia "ia în calcul toate variantele cu privire la cauza incidentului", a anunţat radio LBC pe Twitter.
Contactată miercuri de Reuters, poliţia londoneză nu a dorit să facă comentarii.
Ofiţerii de poliţie au fost chemaţi la locul faptei la ora 00:35 (23:35 GMT) în cartierul Brent din Londra.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Tagurile articolului:
atentat
Marea Britanie
A murit Mihai Leu. Mesajul familiei, în miez de noapte
Bogdan Bolojan /
02 iul 2025, 00:17
România a pierdut în seara zilei de 1 iulie 2025 una dintre cele mai emblematice figuri ale sportului: Mihai Leu, campion mondial la box și fost campion național la raliuri, a încetat din viață la vârsta de 56 de ani, pe un pat de spital de la Institutul Clinic Fundeni din București. Deși ani de-a rândul a luptat cu o boală nemiloasă, în stilul său caracteristic de luptător, corpul său a cedat în cele din urmă în fața recidivei cancerului de colon, boală cu care fusese diagnosticat prima dată în 2014.