Protest. Jandarmeria a pierdut două arme de foc în Piață(Digi 24)

jandarmi_confruntare_piata_victoriei
Jandarmii ar fi pierdut două arme de foc în timpul intervenției în forță din Piața Victoriei, informează Digi 24. 

Potrivit sursei citate, este vorba despre două pistoale de 9 mm.

Totul s-ar fi produs în incinta unui magazin din zona Piața Victoriei, acolo unde jandarmii ar fi încercat să intervină.  Jandarmeria spune că armele le-ar fi fost furate în timpul intervenției la acel magazin.

Ei încearcă acum să găsească vinovații. 

Alte știri de interes
SONDAJ DE OPINIE
Credeți că instituțiile România ar trebui să preia modele de guvernare din afară?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close