Italienii spun că Milano a devenit un oraș doar pentru milionari. "Cu un salariu normal, trăiești la limita sărăciei"
Milano nu mai este un oraș al muncitorilor, traiul fiind extrem de scump. O asistentă socială spune că, în 2026, "cu un salariu normal, trăiești la limita sărăciei".