Un mall din Sectorul 2 al Capitalei a fost evacuat după ce o persoană a apelat la 112 şi a spus că o bombă s-ar afla înăuntru.
Apelul a fost făcut joi, în jurul orei 12:00.
Persoana care a sunat le-a spus poliţiştilor că a pus un dispozitiv exploziv într-un centru comercial din zona Obor.
În scurt timp, forţele de ordine au dat alerta şi mai multe echipaje de poliţie, pirotehnişti ai Serviciului Român de Informaţii şi de la Poliţia Română.
Autorităţile au dispus imediat evacuarea şi caută bomba.
Nu se ştie dacă apelul se confirmă sau a fost o farsă.
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Banii călătorilor Blue Air rămân pierduți. Compania intră oficial în faliment
Bogdan Bolojan /
10 iul 2025, 19:40
Blue Air, odinioară unul dintre principalii operatori aerieni din România, a intrat oficial în faliment. Decizia a fost luată după luni întregi de încercări nereușite de a atrage un investitor care să salveze compania. Anunțul a fost făcut printr-un comunicat transmis de Infinexa, societatea care îndeplinește rolul de lichidator judiciar al operatorului aerian.