Accident cu mai mulți morți în Italia, după ce o dubă cu muncitori a intrat într-un TIR
09 Iunie 2026
Cinci persoane au fost rănite, miercuri, pe DN2, la ieşire din Urecheşti, în urma coliziunii dintre un microbuz de călători şi un autoturism, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Vrancea.
"Poliţiştii rutieri au intervenit la un accident rutier sesizat prin apel 112, pe DN2, la ieşire din Urecheşti, unde a avut loc o coliziune între un autoturism şi un microbuz transport persoane. Patru pasageri din microbuz şi o persoană din autoturism au acuzat răni uşoare", a precizat IPJ Vrancea.
Potrivit sursei citate, două persoane au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale.
Traficul la locul producerii accidentului este îngreunat.
[citeste si]