Marian Oprişan anulează excursiile elevilor pentru a aduce oameni la mitingul PSD de sâmbătă

oprisan_84520500

Baronii PSD anulează excursiile elevilor programate pentru sâmbătă în Piața Victoriei. Autocarele vor fi folosite pentru a aduce membrii PSD în București.

În Vrancea, baronul PSD Marian Oprișan prin Inspectoratul Școlar a anulat excursiile elevilor, anunță b1 tv.

Marele miting anunțat de Liviu Dragnea se bazează pe  activiştii de partid, iar baronii locali amenință cu pierderea locurile de muncă  dacă vor refuza să vină în Bucureşi.

Și nu numai în Vrancea sunt probleme. Peste 100 de mesaje au fost postate pe platforma mitingcujapca.ro, mesaje în care oamenii se plâng că sunt amenințați sau forțați să participe la manifestație. Culmea, mulți sunt obligați să se deplaseze cu mașinile personale, pe propriii, „pentru a nu atrage atenția”.

Alte știri de interes
x close