Rezultatul celui de-al doilea test pentru COVID-19 făcut de premierul Ludovic Orban este negativ, au transmis, joi, reprezentanții Executivul. Premierul își reia, astfel, activitatea.
„Prim-ministrul Ludovic Orban a făcut în această dimineață (joi - n..r) al doilea test pentru COVID-19, la 10 zile după ce a intrat în contact cu un realizator tv diagnosticat pozitiv. Rezultatul testului premierului este negativ”, transmite Guvernul.
Potrivit sursei citate, Orban va fi de joi prezent la Palatul Victoria pentru activitățile curente.
Premierul Ludovic Orban a primit, luni, rezultatul testului pentru COVID-19, care a fost negativ.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Tagurile articolului:
ludovic orban
test covid
S-a aflat cauza căderii de electricitate din Spania: "Au fost două evenimente importante"
Bogdan Bolojan /
29 apr 2025, 22:25
Luni, 28 aprilie, Peninsula Iberică s-a confruntat cu o întrerupere de curent de proporții, ce a afectat milioane de cetățeni din Spania și Portugalia. Primele explicații oficiale au fost făcute publice de operatorul rețelei de transport al energiei electrice din Spania, Red Eléctrica de España (REE), care a confirmat că prăbușirea sistemului a avut la bază o combinație de factori tehnici, în special o cădere bruscă a producției de energie solară, ceea ce a dus la o reacție în lanț în rețea.