Președintele Klaus Iohannis susține, în această seară, la ora 18:00, o conferință de presă după recordul absolut de infectări cu coronavirus.
Conferința de presă va avea loc la Palatul Cotroceni, anunță Administrația Prezidențială. A devenit deja aproape un obicei ca în fiecare miercuri, șeful statului să organizeze o conferință de presă.
Astăzi, autoritățile au anunțat cel mai mare bilanț al infectărilor cu Covid-19, de la începutul pandemiei: aproape 3.000 de cazuri și 82 de decese declarate în ultimele 24 de ore.
Rămâneți alături de Știri Diaspora, vom reveni cu amănunte.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
"Blocăm tot". Franța se confruntă cu cele mai mari proteste din ultimii ani
Echipa Stiri Diaspora /
18 sep 2025, 08:59
Franța se confruntă astăzi cu proteste de amploare. Toate marile sindicate au chemat la grevă și demonstrații împotriva măsurilor bugetare propuse de guvern. Autoritățile avertizează asupra unor perturbări majore în transporturi, educație, sănătate și servicii publice, iar amploarea protestelor ar putea depăși mobilizările recente, fiind comparată cu cele declanșate împotriva reformei pensiilor din 2023.