Liderul PSD Liviu Dragnea a susținut, în prima sa ieșire publică după referendumul pentru redefinirea familiei, că invalidarea referendumului nu este un eșec al PSD, și au ieșit la vot pentru PSD 3,9 milioane de oameni.
"Deci, ca să fiu foarte clar sau să înțeleg eu foarte bine, spuneți că asta a fost capacitatea PSD?
Păi dacă PSD a adus 3,9 milioane de oameni, adică pentru noi, în decembrie 2016 am avut 3,2 milioane. Ăsta e raționamentul vostru."
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Tagurile articolului:
Dragnea
PSD
referendum
vot
Explozia de la Torino a fost un act de răzbunare la adresa unei românce. Autorul a fost arestat
Bogdan Bolojan /
05 iul 2025, 19:48
Tragedia care a zguduit orașul Torino în noaptea de 30 iunie capătă contururi tot mai clare, iar datele anchetei confirmă o ipoteză cutremurătoare: explozia violentă dintr-o clădire de locuințe de pe via Nizza 389 ar fi fost provocată intenționat, ca gest de răzbunare personală, iar ținta ar fi fost o femeie de naționalitate română. În urma deflagrației, un tânăr italian în vârstă de 33 de ani, Jacopo Peretti, și-a pierdut viața, iar alte cinci persoane au fost rănite, printre care o fetiță de 6 ani și un băiat de 12 ani.