Patru românce au încercat să jefuiască o pensionară în Germania. Un vecin vigilent a salvat-o pe femeia de 84 de ani
19 Martie 2026
Descoperire șocantă făcută luni dimineață, în jurul orei 08.00, într-un bloc situat pe strada Ambudului din municipiul Satu Mare.
Potrivit publicației PresaSM, un bărbat, în vârstă de 61 de ani, din municipiul Satu Mare, și-a pus capăt zilelor chiar pe casa scărilor.
Acesta s-a spânzurat, agățându-se de balustrada de la etajul III. Victima a fost reperată de către vecini, care au sunat la Serviciul Unic Apeluri de Urgență 112.
Cu toate că la fața locului au ajuns paramedicii, care au făcut tot posibilul să îl salveze, bărbatul a fost în afara resurselor terapeutice.
Polițiștii au deschis o anchetă în acest caz pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs tragicul incident.
[citeste si]