Român din Italia, identificat după 13 ani într-un dosar de furturi spectaculoase
22 Iunie 2026
Cu pancarte în mâini pe care scrie „Mulțumim”, ei s-au poziționat în zona celor mai circulate intersecții, la ora de vârf a traficului, pentru ca mesajul lor să fie primit de câți mai mulți bucureșteni, anunță Ziare.com.
Totodată, au stat și în stații de autobuz și, când oamenii coborau din vehicule, politicienii le strigau într-un glas „Mulțumim”.
Ei au mers și prin Centrul Vechi al Capitalei, scandând „Uniți salvăm toată România”. Ei au fost aplaudați de oameni, moment în care au început să scandeze „Mulțumim!”.
[citeste si]