O salată 10 euro, friptură de pui 15, iar o cafea sare de 4 euro. Cum sunt prețurile pe litoralul bulgăresc după trecerea la euro
20 Iunie 2026
Șova a condamnat gestul conducerii CNAIR de a inaugura, vineri, prin tăieri de panglici oficiale, "ciotul" de 6,5 km din autostrada A3, spunând că acest comportament este indecent.
"Eu nu încurajez inaugurările de niciun fel. Sunt lucrări și așa începute demult și întârziate. Îmi cer scuze romanilor pentru bufoneria de ieri (vineri, n.red.) . Autostrazile reprezinta un obiectiv al CNAIR. Dar nu au avut acordul meu pentru taiatul panglicilor, insa nici nu le puteam 'taia mainile'.
Sa taiem panglici cu orice eveniment arata ca sunt niste bufoni. Eu nu sunt co-autor la asa ceva. Comportamentul reprezentantilor CNAIR este indecent", a declarat ministrul Transporturilor pentru Capital.