StiriDiaspora Știri Andreea Antonescu a sunat la 112 şi a spus că este sechestrată

Andreea Antonescu a sunat la 112 şi a spus că este sechestrată

sursa foto: Facebook
Andreea Antonescu, una dintre solistele trupei Andre, este implicată într-o controversă după ce ar fi apelat azi-noapte la 112 şi le-a spus poliţiştilor că este sechestrată într-un apartament din Iaşi.

"Astăzi, în jurul orei 00:30 am fost sesizați de către o femeie de 37 de ani cu privire la faptul că ar avea un conflict cu iubitul său, într-un imobil de pe raza municipiului Iași. Polițiștii deplasați la fața locului au constatat că cele sesizate nu se confirmă, femeia apelând nejustificat numărul unic de urgență. Astfel, aceasta a fost amendată contravențional, conform OUG nr. 34/2008. Verificările sunt în desfășurare", a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Iași, Beatrice Romanescu, la România TV.

Se pare că atunci când au ajuns agenţii de poliţie, Andreea Antonescu era împreună cu iubitul său, Ştefan Manolache, amândoi vizibil sub influenţa băuturilor alcoolice şi au negat amândoi că ar fi avut vreun conflict.

Amenda primită de artistă pentru farsa telefonică se ridică la 4.000 de lei.

[citeste si]

Alte știri de interes