O mașină a intrat într-o mulțime de oameni care stătea la o coadă la un mall din Timișoara
25 Iunie 2026
Mihai Gâdea a anunțat, în această seară, faptul că fostul ministru stă singură în celulă și este monitorizată din oră în oră, pe de o parte, pentru a vedea starea sa de sănătate și, pe de altă parte, pentru ca Sorina Pintea să nu recurgă la vreun gest necugetat.
Informația a fost prezentată la Sinteza zilei.
Sorina Pintea a anunţat recent că a fost diagnosticată cu dermatomiozită, o boală în care agresiunea imună are loc la nivelul vaselor din învelisul conjunctiv al fasciculelor musculare.
[citeste si]