Violeta Alexandru, propusă pentru funcția de ministru al Muncii în Guvernul Cîțu, a primit aviz negativ din partea comisiilor de specialitate din Parlament.
Au fost înregistrate 11 voturi pentru, 28 voturi împotrivă.
Miniştrii propuşi să facă parte din Cabinetul Cîţu sunt audiaţi, începând de marţi, timp de trei zile, în comisiile parlamentare reunite.
Votul de învestitură pentru Guvernul Cîțu ar putea avea loc săptămâna viitoare.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Românca Alexandra Gheorghe a murit în Italia, la doar 36 de ani, alături de partenerul italian
Bogdan Bolojan /
15 aug 2025, 17:49
O tragedie a lovit comunitatea românească din Italia și pe toți cei care au cunoscut-o pe Alexandra Gheorghe, o româncă de 36 de ani care și-a găsit sfârșitul în timp ce își împlinea una dintre marile pasiuni - escalada pe munte. Alexandra și partenerul său de aventură, Marco Stagi, au murit pe vârful Castore, în inima masivului Monte Rosa, după ce o schimbare bruscă a vremii le-a tăiat calea și le-a spulberat planurile de a încheia cu bine ascensiunea.