Un elev român de 18 ani a fost înjunghiat în zona inimii, după o ceartă în curtea liceului cu un alt tânăr de doar 17 ani. Băiatul este acuzat acum de tentativă de omor.
Cei doi învățau la o școală profesională din orașul Roman, în clase diferite. Exista un conflict între ei de mai mult timp, dar de data aceasta totul a degenerat.
După cearta din curtea liceului, cei doi tineri s-au întâlnit din nou într-un parc din oraș și au început iar scandalul. Băiatul de 17 ani și-a atacat cu un briceag colegul mai mare, lovindu-l chiar în zona inimii.
Victima a ajuns în stare gravă la spital, dar, din fericire, medicii au reușit să-l salveze.
Cazul a ajuns și în atenția ministerului Educației pentru că în această infracțiune au fost implicați doi elevi, relatează Realitatea Plus.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Tagurile articolului:
elev
injunghiat
roman
Româncă, revoltată că i s-au cerut bani la toaletă la Bâlea Lac: "Nu este normal"
Bogdan Bolojan /
06 iul 2025, 15:17
O postare publică a unei turiste românce a stârnit valuri de reacții și controverse în mediul online, după ce aceasta a relatat experiența trăită la Cabana Bâlea Lac. Revoltată de faptul că i s-au cerut 3 lei pentru a avea acces la toaletă, fără să fie clientă a restaurantului, femeia a criticat dur lipsa de umanitate a administrației, spunând că este inadmisibil ca nevoile fiziologice să fie condiționate de plată într-un spațiu montan foarte circulat de turiști.