Președintele PRU, Bogdan Diaconu spune că a fost la Belgrad și a discutat cu Sebastian Ghiță despre viitorul partidului pe care cei doi l-au fondat.
Precizările vin în contextul în care recent în spațiul media s-a aflat despre o întâlnire în Serbia între Cozmin Gușă, Dan Andronic și Sebastian Ghiță.
„Pentru că tot este dezbatere... vă confirm că am fost zilele trecute la Belgrad pentru a discuta cu Sebastian Ghiță revigorarea mișcării politice naționale!
Am văzut ca oficina Rusiei, Sputnik.md și o parte a presei s-au arătat foarte deranjate de această întâlnire!
Este naiv cel care crede că interesele rusești și cele ale lui George Soroș vor putea împiedica formarea unui pol naționalist puternic în România care să apere interesele românești!", este mesajul lui Bogdan Diaconu.
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
A murit Mihai Leu. Mesajul familiei, în miez de noapte
Bogdan Bolojan /
02 iul 2025, 00:17
România a pierdut în seara zilei de 1 iulie 2025 una dintre cele mai emblematice figuri ale sportului: Mihai Leu, campion mondial la box și fost campion național la raliuri, a încetat din viață la vârsta de 56 de ani, pe un pat de spital de la Institutul Clinic Fundeni din București. Deși ani de-a rândul a luptat cu o boală nemiloasă, în stilul său caracteristic de luptător, corpul său a cedat în cele din urmă în fața recidivei cancerului de colon, boală cu care fusese diagnosticat prima dată în 2014.