Rareș Bogdan, candidat PNL la alegerile europarlamentare a declarat că în următoarele două luni și jumăte va fi mult mai dificil decât a fost vreodată în România din punct de vedere al presiunii instituțiilor de stat, a organelor de control, asupra media și asupra jurnaliștilor independenți.
”Presa e sub asalt, va fi sub asalt. Cea care nu va putea fi cumpărată va fi pusă sub controlul sau sub ancheta organelor de control”, a declarat Rareș Bogdan, pentru B1 TV.
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
Tagurile articolului:
asalt
presa
rares bogdan
Cum va ieftini cancelarul Merz locuințele din Germania: "Își va permite oricine cu un salariu normal"
Bogdan Bolojan /
22 mai 2025, 23:02
Achiziționarea unei locuințe în Germania a devenit, pentru mulți cetățeni, un ideal tot mai greu de atins. Prețurile ridicate, salariile stagnante și birocrația sufocantă au făcut ca visul de a avea o casă proprie să fie inaccesibil pentru o bună parte din populație. În fața acestei realități, noul cancelar al Germaniei, Friedrich Merz, și-a asumat obiectivul de a readuce speranța pentru milioane de familii care aspiră la un acoperiș propriu.