Fostul premier Mihai Tudose a anunțat, marți seara, la postul România TV, că vrea să îl dea în judecată pe Liviu Dragnea, după ce fostul său șef a acuzat că Pro România este un partid de "securiști".
Mihai Tudose are și o provocare pentru liderul PSD: Dragnea să afirme, cu subiect și predicat, că el este agent secret și vor ajunge în fața judecătorului.
"E clar că omul e din alt film. Să spună despre mine că sunt agent secret, ca să îl dau în judecată. Omul e plecat de acasă. Uite, eu n-am fost nici în vie, nici la șorici. Dragnea e statul paralel, are mulți oameni băgați la ministere și la agenții. Eu începusem să îi dau oamenii afară și nu îi plăcea", a dezvăluit Mihai Tudose în emisiunea moderată de Victor Ciutacu la RomâniaTV.
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
S-a făcut publică naționalitatea victimelor din funicularul de la Lisabona
Bogdan Bolojan /
04 sep 2025, 22:26
Lisabona este în doliu după cel mai grav accident feroviar urban din istoria recentă a Portugaliei. Funicularul Glória, unul dintre simbolurile orașului și un obiectiv turistic extrem de popular, s-a transformat miercuri într-o capcană mortală, după ce unul dintre vagoane a deraiat și s-a izbit violent de o clădire. Bilanțul, confirmat joi de autorități, este cutremurător: 16 morți și 21 de răniți, printre victime numărându-se atât cetățeni portughezi, cât și turiști străini.