Meciul România - Kosovo, întrerupt din cauza suporterilor. ACTUALIZARE

Liviu Ludovic |
Data actualizării: | Data publicării:

Meciul dintre România și Kosovo a fost întrerupt. Actualizare: meciul s-a reluat după 40 de minute.

Actualizare: Meciul naţionalei de fotbal a României şi selecţionata Kosovo, întrerupt în min. 18, la scorul de 0-0, din cauza manifestărilor suporterilor români, marţi seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, în Grupa I a preliminariilor EURO 2024, s-a reluat după o pauză de mai bine de 40 de minute.

Știre inițială

Meciul naţionala de fotbal a României şi selecţionata Kosovo a fost întrerupt de arbitru în min. 21, la scorul de 0-0, din cauza manifestărilor suporterilor români, marţi seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, în Grupa I a preliminariilor EURO 2024.

Fanii au aruncat în min. 18 cu torţe în spatele porţii kosovarului Arijanet Muric, astfel că arbitrul francez Willy Delajod a decis să întrerupă jocul. Suporterii au aruncat cu petarde şi au desfăşurat un banner ''Basarabia e Romania, Kosovo e Serbia'', la care nu au renunţat în ciuda faptului că Ianis Hagi şi Nicolae Stanciu au mers să discute cu fanii.

De asemenea, s-a făcut apel la instalaţia de sonorizare ca spectatorii să se comporte în mod civilizat.

Arbitrul a trimis echipele la vestiare în min. 21.