Prim-ministrul Ludovic Orban va efectua în cursul dimineții de luni, 23 martie a.c., al doilea test privind noul coronavirus (COVID-19), urmând ca, în situația în care rezultatul acestuia va fi negativ, premierul să-și încheie perioada de izolare de 14 zile.
În acest caz, în cursul zilei de marți, 24 martie a.c., prim-ministrul Ludovic Orban își va relua activitatea curentă la Palatul Victoria.
Testul realizat în data de 13 martie a.c. a avut rezultat negativ, după ce premierul a avut contact cu senatorul Vergil Chițac în marja reuniunii Biroului Politic Național al PNL din 9 martie, scrie Mediafax.
[citeste si]
Spania. Românul care a BĂTUT o octogenară în Valencia, după ce lovise o mamă și o fetiță de 3 ani, condamnat
Nicoleta Nicolau /
6 mar 2021, 21:48
Un român de 34 de ani, Florentin D, a fost condamnat, la Valencia, în Spania, după ce a lovit și jefuit o bătrână în scara unui bloc. Femeia a rămas, plină de sânge, în scara blocului, până la intervenția vecinilor. Bărbatul atacase anterior și o femeie cu un copil de 3 ani. El și-a aflat, vineri, pedeapsa.