Italia: Badantă româncă, moartă de la epuizare

badanta
O badantă româncă de 48 de ani și-a pierdut viața în Italia, de la epuizare. 

Alarma s-a dat după ce fiul italiencei de care avea grijă badanta româncă nu mai reușea să contacteze pe nimeni din casă.

Bărbatul a sunat pe telefonul fix de acasă, dar nici ea, nici badanta nu au răspuns. Și-a dat seama că ceva nu este în regulă și a decis să alerteze autoritățile. Când au ajuns la locuință, pompierii au găsit-o pe românca de 48 de ani fără suflare.

Tragedia a avut loc sâmbătă după-amiază în orașul italian Palermo, pe Via Antonio Lo Bianco, lângă stadionul Barbera.

Din câte se pare, românca ar fi murit din "cauze naturale". Cel mai probabil epuizarea i-a adus sfârșitul româncei. 

Batrâna imobilizată de care avea grijă a fost găsită în viață, relatează presa italiană. 

Alte știri de interes
SONDAJ DE OPINIE
Credeți că instituțiile România ar trebui să preia modele de guvernare din afară?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close