Florin Iordache (PSD) și Dragoş Pîslaru (PLUS) au avut contre dure în această seară în cadrul emisiunii „Subiectiv” de la Antena 3.
Dragoş Pîslaru: „CSM-ul a dat în permanență aviz negativ...”
Florin Iordache: „Eroare!”
Dragoş Pîslaru: „Nu este nicio eroare!”
Florin Iordache: „Eroare! Secția Specială, repet, ca să știe colegul meu, a fost cerută de către asociațiile de magistrați cu avizul CSM la masă. Conduc în continuare Secția Specializată, vă rog să vedeți actele comisiei ca să știm cum stăm! La presiunea acestor asociații s-a creat această Secție. Foarte clar!”
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
S-a aflat cauza căderii de electricitate din Spania: "Au fost două evenimente importante"
Bogdan Bolojan /
29 apr 2025, 22:25
Luni, 28 aprilie, Peninsula Iberică s-a confruntat cu o întrerupere de curent de proporții, ce a afectat milioane de cetățeni din Spania și Portugalia. Primele explicații oficiale au fost făcute publice de operatorul rețelei de transport al energiei electrice din Spania, Red Eléctrica de España (REE), care a confirmat că prăbușirea sistemului a avut la bază o combinație de factori tehnici, în special o cădere bruscă a producției de energie solară, ceea ce a dus la o reacție în lanț în rețea.