Elena Udrea a spus, printr-o postare pe pagina de facebook, că nu ar fi mirată dacă și Viorica Dăncilă ar alege să plece din PSD, așa cum au făcut și alți politicieni din partid. 
 
	
            
                                            "Situatia lui Dragnea din zilele acestea mi-a prilejuit o constatare. Odata cu femeile sustinute de el in diverse functii publice importante, a cazut si povestea ca femeile ar fi mai loiale si mai devotate decat barbatii.
Nu m-ar mira daca, dupa Grindeanu si Tudose, si Viorica Dancila ar trece la Pro Romania", a scris Elena Udrea, pe pagina de facebook. 
 
[citeste si]
               	
                
                        
                                                    
            
            
            
  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News
 
                                    
        
         
         
    
    Primarul Romei declară o zi de doliu după decesul lui Octav Stroici
    
                                Gabriel Nuță-Stoica                                      / 
                04 noi 2025, 16:02
    
    
			
		    
      Primarul Romei, Roberto Gualtieri, a declarat marţi o zi de doliu municipal pentru miercuri, 5 noiembrie, în memoria muncitorului român Octav Stroici, care a murit în urma prăbuşirii parţiale a turnului Torre dei Conti, o clădire medievală situată în centrul istoric al capitalei italiene, relatează agenţia EFE. "Oraşul Roma este alături de familia lui Octav Stroici, de colegii săi şi de toţi cei care l-au iubit, împărtăşind durerea în urma acestei pierderi tragice", a transmis primăria.