Dubă plină cu muncitori, accident în București. 12 persoane au ajuns la spital 

accident-piata-unirii-bucuresti-noaptea_45828100
O dubă plină cu muncitori străini a intrat într-un alt autoturism după ce n-a oprit la culoarea roșie a semaforului. 

Accidentul a avut loc în zona Unirii din București, la interesecția bulevardului Unirii cu Dimitrie Cantemir. 

În dubă se aflau nu mai puțin de 10 muncitori străini, iar în autoturism erau 5 pasageri. 12 dintre persoane au fost transportate la spital. Șoferul autoturismului a fost testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ. Șoferul dubei nu a putut fi testat pentru că avea răni prea grave. 

Toți pasagerii din dubă erau de origine nepaleză. 

Deși impactul a fost unul foarte puternic, nu au fost persoane încarcerate, astfel că salvatorii au putut interveni rapid. Efectivele desfășurate la fața locului au fost impresionante: au fost trimise la fața locului nouă echipaje SMURD și o mașină pentru pacienți multipli. 

Bogdan Bolojan Este redactor-șef al publicației ȘtiriDiaspora din anul 2017.Are o experiență de 13 ani în presă. A fost asistent de producție TV, apoi reporter de televiziune și în final drumul l-a dus în presa scrisă. A fost timp de doi ani redactor la DCNews.ro, iar apoi a preluat proiectul publicației ȘtiriDiaspora.ro.
Alte știri de interes
x close