CFR Cluj a pierdut cu 5-0 meciul cu AS Roma, din grupele Europa League

Liviu Ludovic |
Data publicării:
CFR Cluj - Balkani, Conference League

Campioana României a fost învinsă cu 5-0 de AS Roma, pe Stadio Olimpico, în cel de-al treilea meci disputat de CFR Cluj în grupa A a Europa Legue. La pauză, scorul a fost 3-0.

Golurile italienilor au fost marcate de Mkhitaryan, în minutul 2, Ibañez, în minutul 24, Mayoral, care a marcat în minutele 34 și 84, și Pedro Rodríguez, în minutul 89.

Înaintea acestei partide, CFR Cluj era liderul grupei A, cu 4 puncte acumulate.

Clujenii au trecut în primul meci cu 2-0 de CSKA Sofia și au obținut un egal, 1-1, cu Young Boys.

Campioana României nu s-a putu baza în acest meci pe mai mulți jucători. Vinicius şi Cestor s-au accidentat, iar Burcă, unul dintre titularii pe care se baza Dan Petrescu pentru meciul din Europa League, a fost testat pozitiv cu SARS CoV-2.