Cel puţin 41 de oameni au murit miercuri, în Brazilia, în urma coliziunii dintre un autobuz şi un camion, anunţă autorităţile braziliene, conform Globo.com.
Accidentul a avut loc pe un drum naţional, în localitatea Taguai, situată la 325 de kilometri de Sao Paulo.
Bilanţul preliminar al coliziunii dintre un autobuz şi un camion este de 41 de morţi. Alte zece persoane sunt spitalizate în urma accidentului.
Autorităţile încearcă să afle circumstanţele producerii accidentului, titrează Mediafax.
[citeste si]
Revoltă în Spania. Un om al bisericii, înjunghiat, fără milă, de un român, chiar în lăcașul de cult. Bărbatul îi ceruse să-și pună masca
Nicoleta Baciu /
27 feb 2021, 21:54
Tragedie în Alcalá la Real (Jaén). Francisco Zúñiga, sacristanul bisericii, în vârstă de 52 de ani, a fost înjunghiat, vineri, la ușa Bisericii Consolării (Iglesia de Consolación) în jurul orei opt și un sfert seara. Agresorul este un cerșetor român, căruia sacristanul i-a cerut să poarte masca.