StiriDiaspora Știri Candidatul AUR, Dorin Chirtoacă, pălmuit de un lider socialist, în Republica Moldova - VIDEO

Candidatul AUR, Dorin Chirtoacă, pălmuit de un lider socialist, în Republica Moldova - VIDEO

Candidatul AUR, Dorin Chirtoacă, pălmuit de un lider socialist, în Republica Moldova - VIDEO
Dorin Chirtoacă, fostul primar din Chișinău, în prezent candidat la alegerile parlamentare din Republica Moldova, a fost protagonistul unui episod violent, desfășurat în fața sediului Partidului Socialiștilor din Republica Moldova (PSRM).

AUR, formațiunea din partea căreia candidează Chirtoacă, a organizat miercuri un protest la sediul PSRM, relatează presa de la Chișinău.

La un moment dat, spiritele s-au încins, iar protestatarii și socialiștii au început să se îmbrâncească.

Chirtoacă a primit o palmă de la socialistul Alexandr Odințov.

În urma agresiunii, fostului primar i-au sărit ochelarii.

Într-un alt incident, petrecut duminică, Dorin Chirtoacă a vrut să-i interpeleze pe fostul președinte Igor Dodon, dar a fost bruscat de bodyguarzii acestuia, informează Antena 3.

[citeste si]

Alte știri de interes