Alţi doi indivizi care ar face parte din gruparea lui Alex Bodi, reţinuţi de DIICOT. Ce rol aveau

alex_bodi_diicot
Procurorii DIICOT au reţinut alţi doi indivizi în dosarul în care Alex Bodi, fostul soţ al Biancăi Drăguşanu, a fost arestat preventiv.

Potrivit DIICOT, cei doi inculpaţi ar fi constituit, alături de alte persoane, o grupare infracţională în scopul comiterii unor infracţiuni de trafic de persoane, trafic de minori şi proxenetism.

În perioada 2012 - 2017, prin inducere în eroare (promisiuni de căsătorie) şi profitând de starea de vădită vulnerabilitate a mai multor persoane vătămate, inculpaţii le-ar fi recrutat, transportat, adăpostit în mai multe locaţii de pe teritoriul Germaniei şi le-ar fi constrâns în vederea practicării prostituţiei.

În cursul zilei de miercuri, cei doi inculpaţi vor fi prezentaţi Tribunalului Dolj cu propunere de arestare preventivă, pentru o perioadă de 30 de zile, potrivit Agerpres.

Pe 12 noiembrie, Tribunalul Dolj a dispus arestarea lui Alex Bodi, alături de alţi şapte inculpaţi, într-un dosar de trafic de persoane şi proxenetism.

[citeste si]

Alte știri de interes
x close