Accident naval pe Dunăre, la Galați. O ambarcaţiune cu doi adulţi şi un copil a lovit o barjă

Echipa Stiri Diaspora |
Data publicării:

Accident naval pe Dunăre. O ambarcaţiune cu trei persoane, între care un minor, a lovit o barjă.

O ambarcaţiune în care se aflau trei persoane, între care un minor, a lovit o barjă, vineri noapte, în timp ce se deplasa pe fluviul Dunărea, în zona Romportmet din municipiul Galaţi, a anunţat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Galaţi.

Potrivit sursei citate, ambarcaţiunea a fost adusă la mal de o navă a Administraţiei Fluviale Galaţi, iar victimele au fost preluate de echipajele medicale aflate la faţa locului.

"Un adult este inconştient, iar ceilalţi doi ocupanţi - un adult şi un minor - sunt conştienţi", a precizat ISU Galaţi, potrivit Agerpres.

La locul intervenţiei a acţionat o autospecială de intervenţie, un echipaj de descarcerare, un echipaj SMURD tip C, un echipaj SMURD tip B, precum şi ambarcaţiuni ale Poliţiei de Frontieră şi Administraţiei Fluviale Galaţi, din cadrul Detaşamentului de Pompieri Galaţi. 

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți StiriDiaspora și pe Google News



Get it on App Store Get it on Google Play

  TOP STIRI CELE MAI

  Flux de stiri

Vezi cele mai noi stiri

Contact | Politica de confidențialitate | Politica cookies |

Vezi versiune mobil
Vezi versiune tabletă
Vezi versiune desktop

pixel